Kahraman İkili filmi online full izle
3Nov/130

Kahraman İkili

kahraman-ikili-filmiYönetmenliğini Jimmy Hayward animasyon, komedi türündeki filmin Türkçe seslendirmesinde Hindi Reggie'ye şarkıcı Murat Boz hayat verirken, Jack'i ise deneyimli dublaj sanatçısı ve oyuncu Uğur Taşdemir seslendiriyor.

Senaryosunu Craig Mazin, David I. Stern, John J. Strauss tarafından kaleme aldığı filmin konusu kısaca şöyle; "Reggie son derece mutlu ve sorunsuz bir hayat sürerken kendini Şükran Günü yemeği için Beyaz Saray'da hazırlanırken bulur. Bir gün Jake isimli başka bir hindi tarafından kaçırıldığında ise orada bulunmasının asıl nedenini öğrenir. Reggie, yemek masasının onur konuğu olmaktan ziyade masanın sıradan yemeklerinden biri için kullanılacaktır. Reggie ve Jack kafa kafaya verip devasa binadan kaçmaya karar verirler, bu sırada da evin bir köşesinde yer alan hükümete ait gizli bir labaratuarla karşılaşırlar. Labaratuarda bulunan zaman makinesi onları 1621 yılına, Şükran Günü yemeğinin ilk kez yapıldığı tarihe götürür."

“Horton” (“Horton Hears a Who!”, 2008) ile dikkat çeken Jimmy Hayward ile “Vahşi Doğa” (“The Wild”, 2006) ve “Ninja Kaplumbağalar” (“TMNT”, 2007) ile bilinen Reel Fx Stüdyosu’nu bir araya getiren bir bilgisayar animasyonu… Aslında ilk bakışta kulağa garip geliyor. Zira “Horton” bana göre 2000’lerin en önemli animasyonlarından biri. Metinlerinden çizimlerine kadar detaycı bir iş…

Ancak ne “Tavuklar Firarda” (“Chicken Run”, 2000) kadar aktif ve özenli bir koşuşturmaca, ne de “Cesur Civciv” (“Chicken Little”, 2005) gibi ‘pastiş’ zekası taşıyan bilimkurgu-komedi omurgası izleyebiliyoruz. Aksine “Kahraman İkili” (“Free Birds”, 2013), alan derinliğinden anlaşılacak çizgisel sorunlarını yüzümüze vuruyor. Yeraltındaki macerayı, kaçışı öne çıkararak ucuza kaçıyor. Küçük ekran seyirliği gibi dururken stüdyo animasyonlarını mumla aratıyor.


Yorumlar (0)

:)


Yorum Yaz

No trackbacks yet.